faq

Často kladené otázky

Čo je to predsvadobné stretnutie ?

Pred fotografovaním Vašej svadby si spoločne dohodneme termín a miesto predsvadobného stretnutia. Cestovne náklady na toto stretnutie neúčtujem. Na tomto osobnom stretnutí si vytvorime scenár fotografovania, kde zohľadním všetky Vaše priania a predstavy. V prípade Vášho záujmu Vás podrobne oboznámim so vzorkami a cenami svadobných fotokníh.

Kde fotiť svadobné fotografie?

Všade tam, kde je denné svetlo. Záleží len na Vás, akí ste a čo máte radi. Fotografie s vôňou lúky, lesa, záhrady či parku. Fotografie pri jazere, kaštieli alebo pri koňoch na farme… V prípade zlého počasia majte v zálohe pekný interiér kaštieľa, knižnice, kníhkupectva, či hotela. Je rozumné vybrať si miesto v okolí, ale v prípade, že nás čas nesúri alebo máte nejaký jedinečný nápad, sa môže fotografovanie uskutočniť kdekoľvek.

Čo so zlým počasím?

Ako píšem vyššie, potrebný je plán „B“. V prípade zlého počasia majte v zálohe pekný interiér kaštieľa, knižnice, kníhkupectva, či hotela. Krásne fotografie sa dajú nafotografovať kdekoľvek, napr. v peknej kaviarni, cukrárni, v rozostavanom dome, stodole alebo v divadle. Všetko je na Vašom vkuse a životnej filozofii.  V niektorých prípadoch to ale znamená zvýšenie nákladov, nakoľko vo väčšine kaštieľoch a hoteloch sa platí za fotografovanie.

Koľko času si vymedziť na fotografovanie inscenovaných portrétov a figúr?

Optimálny čas sú 2 hodiny minimálne + čas na cestu. Dá sa to stihnúť aj za kratší čas, no v takomto prípade je to vidieť na kvalite a kvantite fotografií. Čím viac času máme k dispozícii, tým kvalitnejšie a pestrejšie fotografie môžete očakávať. Preto ak sú pre vás svadobné portréty dôležité, vyhraďte si pre ne dosť času.

Čo si máme priniesť na fotenie?

Nič nepokazíte tým, že si prinesiete pár vecičiek, ktoré sa vám neskôr zídu. Lesk na pery, púder, rúž, sponky, slnečník, či vejár… pri vyšších teplotách neuškodí nejaký nápoj a nejaké tie vreckovky.

Chceli by sme mať skupinové fotografie s každým hosťom, je to možné?

Na skupinové fotografie kladiem veľký dôraz. Záleží len od Vás koľko času zo svadby budete venovať tomuto fotografovaniu. Pri fotení týchto fotografií sa svadobčania zvyknú veľmi dobre zabávať.

V akej forme obdržíme fotografie?

V digitálnej forme na USB 3.0 kľúči v drevenom personalizovanom obale a okrasnej krabičke, maximálne 1-2 týždne po svadbe.  Vo forme fotoknihy, ak si ju vyberiete (nie je v cene balíku) maximálne 3-4 týždne po svadbe. A 30 ks vytlačených fotografií rozmeru 13×18 cm.

Asi koľko fotografií sa urobí cez jednu svadbu?

Všetko závisí od toho aký je váš veľký deň bohatý na udalosti.  Väčšinou sa počet fotografií  pohybuje v rozmedzí 400 – 500 fotografií pri „diamantovom“ svadobnom balíku (fotografovanie od cca 10:00 do 01:00). Závisí to aj od počtu hostí a veľkosti hostiny.

Ak ani tu nenájdete odpoveď na vašu otázku, neváhajte a napíšte mi email.

Leave a reply

Your email address will not be published.